12V Hydraulic Solenoid Valve RPE3-063Z11/01200E1 for Argo-Hytos
12V Hydraulic Solenoid Valve for Others
Others 12V Hydraulic Solenoid Valve
12V Hydraulic Solenoid Valve compatible with Others
 12V Hydraulic Solenoid Valve For OTHER BRAND
FridayParts 12V Hydraulic Solenoid Valve
Add Your Review
CLEARANCE
-39%
A$159.86 A$263.55
Member Price
Get at least 2% points for cashback & save up to 10%! View Details
Choose options for shipping rates.
Shipping to
SKU#: CYFP0419HFPHKJ20760-6
Product Details
Replace Part Number: RPE3-063Z11/01200E1, RPE3-063Z11-01200E1, RPE3063Z1101200E1
Specification:
Connection size: NG6 (D03)
Valve ports/positions: 4/3 way
Max pressure: 350 BAR
Max flow rate: 80 LPM
Voltage: 12 VDC
Application:
Fit for Argo-Hytos
Product Highlights
Brand: FridayParts
Compatible Model Brand: For OTHER BRAND
Replacement Part Number: RPE3-063Z11/01200E1, RPE3-063Z11-01200E1, RPE3063Z1101200E1
5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%