24V 0.70A 92X92X38mm Inverter Cooling Fan 3615KL-05W-B70 for Power Supply Unit Telecommunication Industrial Equipment
Inverter Cooling Fan for Others,Industrial Equipment
Others,Industrial Equipment Inverter Cooling Fan
Inverter Cooling Fan compatible with Others,Industrial Equipment
 Inverter Cooling Fan For OTHER BRAND
FridayParts Inverter Cooling Fan
Add Your Review
Get at least 2% points for cashback & save up to 10%! View Details
Choose options for shipping rates.
Shipping to
SKU#: FPZY2504231
Product Details
Replacement Part Number: 3615KL-05W-B70, 3615KL05WB70
Specification:
Supply Voltage VDC: 24V
Fan Frame Size: 92X92X38mm
Bearing Type: Ball Bearing
Noise Rating: 55dBA
Current Rating: 700mA
Air Flow - m³/min: 3.1m³/min
SVHC: No SVHC (17-Dec-2014)
Fan Frame Type: Square
External Depth: 38mm
Air Flow - CFM: 110CFM
Power Connection Type: 2 Lead Wires
Product Range: 3615KL
Application:
Fit For Power Supply Units, Telecommunications Equipment, Industrial Equipment
Product Highlights
Brand: FridayParts
Compatible Model Brand: For OTHER BRAND
5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%