Aftermarket Festo DSNU-16-50-P-A 19201 Pneumatic Cylinder
Add Your Review
Get at least 2% points for cashback & save up to 10%! View Details
Choose options for shipping rates.
Shipping to
SKU#: FPCY2409388
Product Details
Replacement Part Number:
DSNU-16-50-P-A, DSNU1650PA, 19201
Specification:
Cylinder / Drive Type: Round Cylinder with Piston Rod
Mode of Operation: Double Acting
Piston Diameter: 16mm
Pneumatic Connection: M5
Operating Pressure Max: 10bar
Stroke Length: 50mm
Standards: DIN ISO 6432
Product Range: DSNU
Compatible Model Brand: For OTHER BRAND
Replacement Part Number: DSNU-16-50-P-A, DSNU1650PA, 19201
5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%