Aftermarket Festo DSNU-25-100-P-A Pneumatic Cylinder for Automation Equipment Packaging Machinery
Add Your Review
Get at least 2% points for cashback & save up to 10%! View Details
Choose options for shipping rates.
Shipping to
SKU#: FPZY2508040
Product Details
Replacement Part Number: DSNU-25-100-P-A, DSNU25100PA, 19223
Specification:
Stroke: 100 mm
Bore: 25 mm
Piston Rod Thread: M10 x 1.25
Elastic Cushioning Rings/Pads at Both Ends
External Thread
Operating Pressure Range: 1–10 bar
Double Acting
Pneumatic Port: G1/8
Applications:
Compatible Model Brand: For OTHER BRAND
5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%