Linear Actuator GF12-1004 768929 for New Holland Round Baler 848 853 855
Linear Actuator for Other Agricultural Equipment
Other Agricultural Equipment Linear Actuator
Linear Actuator compatible with Other Agricultural Equipment
 Linear Actuator For New Holland
Add Your Review
Get at least 2% points for cashback & save up to 10%! View Details
Choose options for shipping rates.
Shipping to
SKU#: FPPK250561
Product Details
Replacement Part Number: GF121004, GF12-1004, 80768929, 768929
Specification:
Stroke: 55MM
Speed: 50MM/S
Rating Voltage: 12VDC
Load Capacity: 1700N
Duty Cycle: 25%
Applications:
Fit For New Holland Round Baler:
848(01/1985 - 10/1991)
853(02/1986 - 06/1991)
Fit For New Holland Windrower:
340W(01/1995 - 12/1998)
350W(01/1995 - 08/1998)
Product Highlights
Brand: FridayParts
Compatible Model Brand: For New Holland
Model Number: 853, 855, 340W, 350W, 848
5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%